loader image

Hakkımızda

hakkımızda

Dünya Turizm sektöründe çok net örneklerde olduğu gibi, Turizm Etkinlik ve Eğlence yatırımcılığının bir meslek olduğu, TEEYAD sayesinde Türkiye’de de kabul edilir hale gelmiştir. Turizm artık Türkiye ekonomisinde lider bir sektör konumuna gelmiştir.

Sektörde ve ülke ekonomisinde bu kadar önemli rol oynayan Turizm yatırımları arasında varlığı aleni bir şekilde hissedilen Turizm Etkinlik ve Eğlence Yatırımcılarının kendi meslek örgütüne sahip olması hem doğal hem de gereklidir. Turizm Etkinlik ve Eğlence Yatırımcıları Derneği (TEEYAD) işte bu örgüttür. TEEYAD üyeleri, gurur kaynağımız olan Türk turizmindeki başarılarda önemli rol oynayan en üst düzeydeki yatırımcı, yaratıcı, uluslararası formlarda ve Türk Turizmine en iyi, en beğenilir, en kaliteli hizmet, gösteri, etkinlik organizasyonlarını yaratan cesur ve ülkesini seven kişilerden oluşmaktadır. Bu bağlamda TEEYAD, Türk Turizminin vazgeçilmezi olarak değerlendirilmektedir. TEEYAD üyeleri, Türk Turizminin gelişiminde, uluslararası platformda Türkiye’nin ön plana çıkmasında, her yıl daha memnun, daha istekli turist potansiyeli oluşturulmasında, alternatif turizm kollu yaratılmasında, çok önemli projeleri hayata geçirmiş ve geçirmeye devam etmektedir. TEEYAD üyeleri Türk turizm yatırımcısının sağ kolu olmuş ve hatta uluslararası projelerde Türkiye ve Türkiye dışında ses getiren projelere imza atmıştır.

TEEYAD, üyelerinin iş aleminde yaşadıkları çeşitli temel sorunlarının çözümlenmesinde rol almayı hedeflemiştir. Öncelikle Eğlence ve Etkinlik Sektörü yatırımcısının her anlamda desteklenmesini, uluslararası sanatçıların Türkiye’ ye getirilirken yasal prosedürlerin kolaylaştırılmasını, Türkiye deki gençlere yeni bir mesleki branşın kapılarının açılması anlamındaki çabalarının taktir ve teşvik edilmesini, sektörün ihtiyacı olan teknik ekip ve ekipmanların Türkiye’de üretilmesi için yapılan yatırımların desteklenmesini, vergilendirme anlamında hak edilen teşvik boyutunda değerlendirilmesi için kendisini ifade edebilmesini, anlatmayı hedeflemektedir. Derneğimizin bu çalışmaları kendi üyelerinin yararına olduğu kadar sektörün de yararınadır. Üyelerimiz, ihtiyaç duyduklarında kendi sektörel sorunlarını hiçbir kısıtlama ve engelleme olmadan TEEYAD’ ye iletebilmektedirler. Bu sorunlar dernek üyelerimize ait olmanın yanında üye olmayan diğer yatırımcılarımızı da ilgilendirebilir. Bu durumda TEEYAD, her zaman aksiyon alacak ve devreye girecektir. Sektörel sorunlarımız üst düzey makamlara TEEYAD tarafından anlatılıp takip edilmektedir. Bazı ortak sorunların çözümünde üyeler arasındaki diyaloglar çok yararlı olmaktadır. TEEYAD’ nin periyodik yemekli toplantıları, bölge toplantıları, yurtiçi ve yurtdışı toplu seyahatleri bu diyalogların oluşturulmasına büyük katkı sağlamaktadır. TEEYAD yemekli toplantılarının mutlaka bir üst düzey (Kamu veya Özel Sektör) konuk konuşmacısı olması hedeflenmiştir. TEEYAD, ayrıca gerektiğinde, yatırım danışmanı, finansman olanağı, fizibilite çalışmaları yorumlarında, yönetim ve isim hakkı anlaşmaları, Avukatlık ve Müşavirlik desteği ve genel olarak sektörel anlamda profesyonel tüm konularda görüşlerini üyeleriyle paylaşacak ve paylaşmaktadır. TEEYAD zaman zaman, üyelerinin arzusu paralelinde turizm, eğlence fuarlarına katılma ya da birlikte seyahat amacıyla yurtdışı gezileri de düzenlemeyi hedeflemektedir. TEEYAD’ ın en önemli hedeflerinden biri de üyelerinin el ele verip uluslararası projeleri Türkiye’ de gerçekleştirmesi için platformlar ve projeler oluşturmaktır.

Turizm Etkinlik ve Eğlence Yatırımcıları Derneği (TEEYAD), üyeleri arasında dayanışma ve sosyal ilişkileri geliştirmeyi de amaçlayan sahibinin SİZLER olduğu, sektör bazında en büyük ve en üst düzey bir sivil toplum kuruluşudur. TEEYAD vizyon ve hedefleri doğrultusunda; üyeleri adına kamu otoriteleri ve diğer tüm ilgililer ile iş birliğine, birlikte çalışmaya ve çözüm üretmeyi kendine görev edinmiştir.